• PRAX pri OA - 3. a 4. ročník

•

Hlavnou úlohou praxe je pripraviť žiaka na to, aby po úspešnom ukončení štúdia na obchodnej akadémii vedeli prakticky využívať získané vedomosti a zručnosti na svojich pracoviskách.

Obsahová náplň praxe nadväzuje na učivo odborných ekonomických predmetov ­podnikovej ekonomiky, účtovníctva, administratívy a korešpondencie, aplikovanej informatiky, daňovej sústavy, bankovníctva, manažmentu, marketingu, fiktívnej firmy a seminára z výpočtovej techniky.

Základné ciele praxe:

• overenie získaných vedomostí a praktických zručností priamo v podnikovej praxi,
        • získanie, spracovanie a analýza informácií,
        • vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva,
        • práca na počítači,
        • ekonomické a štatistické výpočty,
        • práce na úseku daní, poistenia, marketingu, bánk,
        • rozvoj tvorivosti, ekonomického a logického myslenia,
        • dodržiavanie správnych zásad spoločenskej komunikácie,
        • výchova k zodpovednosti, samostatnosti,
        • dodržiavanie pravidiel bezpečnosti práce.

Organizácia praxe:

Škola zabezpečí určitý počet miest v nasledovných organizáciách:
        - Mestský úrad Sereď,
        - Obecný úrad Šoporňa, Dolná Streda,
        - Semmelrock Stein+Design Dlažby s.r.o.,
        - Sociálna poisťovňa Galanta, Trnava,
        - UPSVaR Galanta,
        - OTP Banka Slovensko, a.s.,
        - I.D.C. Holding, a.s.

Ďalšie miesta na absolvovanie praxe si žiaci vybavujú individuálne po predchádzajúcej konzultácii s vyučujúcou POE. Každý žiak bude mať potvrdenú Dohodu o zabezpečení bezplatnej praxe študentov stredných škôl s ním vybranou organizáciou.

Povinnosťou žiakov je vypracovať jednu zo zadaných tém.

Kontrolu praxe budú vykonávať vyučujúci POE . Hodnotenie praxe zrealizujú Ing. Mészárosová, Ing. Mlynárová, Ing. Melayová.