Cvičenia z matematiky

CVIČENIA Z MATEMATIKY ako všeobecnovzdelávací predmet, ktorý sa  podľa nášho ŠkVP vyučuje vo 4.ročníku je zameraný na:

• rozšírenie matematické zručnosti, ktoré žiaci budú potrebovať vo svojom ďalšom živote (osobnom, občianskom a pracovnom) a činnosti s matematickými objektmi, ktoré rozvíjajú kompetencie potrebné v ďalšom živote
  • rozvoj presného myslenia a formovanie argumentácie v rôznych prostrediach, rozvoj algoritmického myslenia
  • súhrn matematického vzdelávania s podporou informačných a technologických zariadení, ktoré patria  k všeobecnému vzdelaniu kultúrneho človeka.

Cieľom vyučovacieho predmetu cvičenia z matematiky na strednej odbornej škole je naďalej komplexne rozvíjať osobnosť žiaka a kľúčové kompetencie využiteľné aj v ďalšom odbornom vzdelávaní i občianskom živote.

Proces vzdelávania smeruje k tomu, aby žiaci boli schopní pokračovať aj v štúdiu na VŠ.