Právna náuka

Právna náuka

Predmet Právna náuka patrí k profilujúcim predmetom v študijnom odbore. Je civilizovaným prostriedkom na úpravu spoločenských vzťahov. Vedie žiakov k uplatňovaniu morálnych aspektov v podnikaní.

Vyučovací predmet Právna náuka má poskytnúť žiakom základné poznatky v oblasti teórie práva, ústavného práva, občianskeho práva, obchodného práva, rodinného a trestného práva. Cieľom predmetu je, aby žiaci získali prehľad o právnych predpisoch upravujúcich problematiku podnikania a prakticky ich vedeli uplatniť.

Žiaci si osvoja základné práva, naučia sa riešiť právne aspekty každodenných situácií, získajú schopnosť riešiť právne konflikty jednoduchých úrovní.

Predmet umožní žiakom stimuláciu aktívneho postoja pri získavaní vedomostí v literatúre, v zákonoch a pomocou internetu. Napomáha rozvíjať samostatnosť a tímovosť pri riešení konkrétnych problémov. Nadväzuje na poznatky získané v ostatných odborných predmetoch.