Nácvik komunikácie

Cieľom vyučovacieho predmetu nácvik komunikácie v 1.roč. je rozvíjať u žiakov kompetencie tak, aby vedeli kultivovane prejaviť a presadzovať svoje názory, potreby a práva, pozornosť sa venuje dialógu, žiaci sa učia vstupovať do dialógu, viesť dialóg, argumentovať, vyjadriť svoje názory, ukončiť dialóg. Učia sa asertívne komunikovať, vyjednávať, vyjadriť súhlasné i nesúhlasné stanovisko, učia sa všímať si aj neverbálne komunikačné prostriedky (mimiku, postoj tela, gestikuláciu, imidž atď.) Žiaci sa naučia používať jazykové prostriedky súvisiace s komunikáciou v rôznych komunikačných situáciách, naučia sa riadiť dialóg, získavať rôzne typy informácií, zhromažďovať, triediť a selektovať ich. Naučia sa prezentovať svoju prácu písomne i ústne s použitím informačných a komunikačných technológií.