Praktikum v cvičnej firme

Predmet je zaradený medzi odborné predmety. Koncepcia cvičnej firmy integrujúcim spôsobom rozvíja vedomosti z odborných predmetov a ich častí ako je podniková ekonomika, účtovníctvo, aplikovaná informatika, administratíva a hospodárska korešpondencia, právna náuka, marketing, manažment.

Žiaci si založia cvičnú firmu, v ktorej simulujú reálne úlohy z praxe podnikateľských subjektov, zamerané na rozvoj a prehĺbenie vedomostí a zručností jednotlivých ekonomických profesií.

• Predmet obsahuje pojmy a kategórie psychológie osobnosti, sociálnej  psychológie, etiky. Ich zvládnutie umožňuje lepšiu orientáciu a osvojenie si základných návykov správania, vystupovania pri spoločenských a pracovných aktivitách,
  • práca vo firme zároveň rozvíja i cudzojazyčné kompetencie žiakov,
  • učia sa uplatňovať prostriedky reklamnej komunikácie v praxi, správne vystupovať a účinne využívať rečnícku techniku,
  • učia sa  vedieť predvídať a odhadnúť konanie a správanie ľudí, komunikovať s ľuďmi, správne ohodnotiť seba, vedieť riešiť stresové a konfliktné situácie,
  • vedieť vystupovať v súlade so zásadami spoločenského styku, ovládať základné pravidlá pri budovaní profesionálnej kariéry, zvýšenie samostatnosti v práci žiakov,  rozvoj schopností pracovať v tíme, kreativity, podnikateľského myslenia, zodpovednosti za vlastnú prácu.
  • vedieť prezentovať výsledky práce, orientovať sa, vyhľadávať a spracovávať informácie.