O praxi Požiadavky na správu z praxe Dohoda na stiahnutie

PRAX pri OA - 3. a 4. ročník

Hlavnou úlohou praxe je pripraviť žiaka na to, aby po úspešnom ukončení štúdia na obchodnej akadémii vedeli prakticky využívať získané vedomosti a zručnosti na svojich pracoviskách.

Obsahová náplň praxe nadväzuje na učivo odborných ekonomických predmetov ­podnikovej ekonomiky, účtovníctva, administratívy a korešpondencie, aplikovanej informatiky, daňovej sústavy, bankovníctva, manažmentu, marketingu, fiktívnej firmy a seminára z výpočtovej techniky.

Základné ciele praxe:

• overenie získaných vedomostí a praktických zručností priamo v podnikovej praxi,
  • získanie, spracovanie a analýza informácií,
  • vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva,
  • práca na počítači,
  • ekonomické a štatistické výpočty,
  • práce na úseku daní, poistenia, marketingu, bánk,
  • rozvoj tvorivosti, ekonomického a logického myslenia,
  • dodržiavanie správnych zásad spoločenskej komunikácie,
  • výchova k zodpovednosti, samostatnosti,
  • dodržiavanie pravidiel bezpečnosti práce.

Organizácia praxe:

Bude potrebné zabezpečit' uzatvorenie Dohody o zabezpečení bezplatnej praxe študentov stredných škôl s týmito organizáciami: BM Kávoviny, Daňový úrad Trnava - pobočka Trnava a Galanta, Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Glanta a Sereď, Mestský úrad Sereď, ČSOB, poprípade aj iné organizácie.

Ďalšie miesta na prax si žiaci vybavujú individuálne. Každý žiak bude mať potvrdenú Dohodu o zabezpečení bezplatnej praxe študentov stredných škôl ním vybranou organizáciou. Povinnosťou žiakov je vypracovať jednu zo zadaných tém. Vybranú tému spracujú ako prezentáciu v Power pointe maximálne na 10 slidov.

Kontrolu praxe budú vykonávať vyučujúci POE . Hodnotenie praxe zrealizujú

Ing. Mészárosová, Ing. Mlynárová, Ing. Melayová,