• Divadlo J. Palárika v Trnave - Palárik (a to jeho teátro)

• Prváci sa spolu s triednymi učiteľkami vybrali vlakom na divadelné predstavenie Palárik (a to jeho teátro). Pekne oblečení, dobre naladení a pripravení na príjemné zážitky. Javisko, hľadisko, herec, režisér či buletin toto všetko ich čakalo v Trnave. Pred očami sa im odvíjal príbeh človeka, ktorý sa snažil povýšiť slovenský národ na úroveň iných európskych národov. Nechýbal satirický humor, nadhľad a podmanivá hudba. Inscenácia sa nám páčila a plný príjemných pocitov sa tešíme na ďalšie predstavenia.

• Oznam

• Riaditeľka školy oznamuje všetkým rodičom a žiakom, že dňa 27.03.2024 nebude školská jedáleň z organizačných príčin v prevádzke.

Z tohto dôvodu bude skrátené vyučovanie, 6. hodina bude končiť o 11.20 h a 7. hodina o 12.00 h.

Za pochopenie ďakujeme.

• Čaro slova

• 21. marec je prvým jarným dňom. Dnes si zároveň pripomíname význam a krásu poézie, nakoľko bol dnešný deň v roku 1999 vyhlásený UNESCOM za Svetový deň poézie. Krajšie sme ho osláviť nemohli, než okresným kolom súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy, súťažou „Čaro slova.“

Našu školu v 4. kategórii reprezentovali šikovné a talentované recitátorky, Sofia Lenická z triedy 1. B a Hana Valábková z triedy 2. B. Dievčatá odhodili stres, predviedli svoju nadanosť a úžasný výkon, za ktorý im srdečne gratulujeme!

• Basketbal chlapci

• Vo štvrtok 29. 2. 2024 sa odohrali zápasy okresného kola v basketbale chlapcov v Športovej hale Sokolovňa v Seredi. Po odohratí všetkých zápasov družstvo chlapcov v zložení: Matúš Melicher – 4. ročník, Matej Baláži, Martin Godály, Lukáš Kobelár, Matúš Slezák, Truong Anh Hai Duc, Truong Anh Quang Duc – 3. ročník, Šimon Jančich, Viliam Labaj, Ivan Mizera – 2. ročník a Jakub Vlkovič, Martin Pazúr – 1. ročník, nakoniec nenašlo konkurenciu a obsadilo krásne 1. miesto, ktoré im zabezpečilo postup do krajského kola.

Víťazom gratulujeme a želáme veľa úspechov v ďalšom kole súťaže!

• Stolný tenis

• V utorok 27. 2. 2024 sa družstvo dievčat a chlapcov z našej školy zúčastnilo okresného kola turnaja v stolnom tenise v Galante. Družstvo dievčat v zložení: Nina Mesárošová 2. B, Sophia Alexandra Antalová 3. A, Chiara Štrpková 4. B a Karin Lukačovičová 4. B, podalo výborný výkon a pri troche šťastia mohli vyhrať celý turnaj. Súťažili 3 družstvá dievčat, naše dievčatá skončili na 2. mieste.

Družstvo chlapcov malo väčšiu konkurenciu ako dievčatá. Zúčastnilo sa na ňom 7 družstiev. Našu školu reprezentovali: Matúš Slezák 3. B, Matej Baláži 3. B, Alexej Kiss 3. B a Martin Godály 3. A. V celkovom hodnotení chlapci skončili tiež na 2. mieste.

Gratulujeme za pekné umiestnenie a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

• Re-power Camp

• 27.februára 2024 sa vybraní žiaci zúčastnili súťaže Re-power Camp, ktorej cieľom je stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti žiakov.  Žiaci pracovali na reálnej výzve v 6-členných zmiešaných tímoch. Ich úlohou bolo nájsť  v obmedzenom čase najlepšie riešenie na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou. Vďaka tejto súťaži si žiaci vyskúšali tímovú prácu, rozvíjali svoje komunikačné a prezentačné zručnosti. Súťaž im priblížila fungovanie reálneho podnikateľského prostredia.

Nápady, ktoré stredoškoláci vytvorili za jedno dopoludnie, boli nielen kreatívne, ale aj detailne prepracované. Kľúčovým kritériom hodnotenia bola aj realizovateľnosť nápadu s prihliadnutím na dostupné zdroje.

Porota na konci dňa ocenila mnohé z nápadov. Medzi nimi vynikol napríklad nápad na aplikáciu motivujúcu deviatakov k lepším výsledkom v testovaní. Táto aplikácia nebola jediná. Inovatívny prístup k vzdelávaniu predstavili aj študenti s aplikáciou EduMate a technológiou umelej inteligencie, kde interaktívny učiteľ poskytuje vzdelávanie a testovanie. Ocenenia získali aj študenti, ktorí sa zamerali na podporu detí z neúplných rodín, poskytujúc im prostredníctvom programu bezplatný prístup k doučovaniu. Medzi ocenenými sme mali aj zástupcu našej školy Jána Vozára z 2.B triedy, ktorý so svojím tímom získal krásne 3. miesto.

Bol to deň nabitý inováciami, počas ktorého žiaci opustili svoju komfortnú zónu a získali cenné a praktické skúsenosti.

Súťaž Re-power Camp bol realizovaný v rámci projektu Re-power Your Futures s podporou UniCredit Foundation.