• Usmernenie o hodnotení žiakov

     • Vo všetkých  predmetoch bude zachované hodnotenie formou klasifikácie, okrem predmetu TSV (Telesná a športová výchova), nakoľko podmienky v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ciele predmetu plnohodnotnou realizáciou výchovy. Predmet Telesná a športová výchova nebude klasifikovaný.

     • ZSSK - bezplatná preprava. Ako na to?

     • Ako sa bezplatne zaregistrovať a cestovať na bezplatnú prepravu

      Pre využívanie bezplatnej prepravy žiakov a študentov vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, je potrebná jednorazová registrácia ISIC preukazu študenta (bezkontaktnej čipovej karty) v systéme ZSSK.

      Registráciu je možné okrem osobnej návštevy pokladnice s KVC na železničnej stanici, vykonať jednoducho aj online z pohodlia domova, na stránke Zákazníckeho konta ZSSK. Po úspešnom vytvorení registrácie s nárokom na bezplatnú prepravu a uvedením čísla ISIC preukazu, je možné služby bezplatnej prepravy začať využívať okamžite.

      Študentom odporúčame vyzdvihovať si lístky na bezplatnú prepravu s dostatočným predstihom komfortne online – a to prostredníctvom eshopu ZSSK alebo mobilnej aplikácie Ideme vlakom, ktorá je dostupná pre platformu Android aj iOS.

      Bližšie informácie o podmienkach registrácie a bezplatnej prepravy získate TU.