• Termíny

EČ a PFIČ MS zo slovenského jazyka a literatúry        12. marca 2024

EČ a PFIČ MS z anglického jazyka                               13. marca 2024

Praktická časť odbornej zložky                                     od 29. apríla 2024 do 30. apríla 2024

Ústna forma internej časti maturitnej skúšky              od 20. mája 2024 do 22. mája 2024

Náhradný termín:

EČ a PFIČ MS zo slovenského jazyka a literatúry   09. apríla 2024

EČ a PFIČ MS z anglického jazyka                          10. apríla 2024

Podrobné informácie o organizácii náhradného termínu EČ a PFIČ MS budú zúčastneným školám poskytnuté v dostatočnom časovom predstihu.

Septembrový opravný a náhradný termín EČ a PFIČ MS sa uskutoční 3. až 6. septembra 2024. Podrobné informácie o organizácii septembrového termínu EČ a PFIČ MS budú zúčastneným školám poskytnuté v dostatočnom časovom predstihu.

Žiak, ktorý pre vážne, najmä zdravotné dôvody, sa nezúčastní na maturitnej skúške, je povinný sa ospravedlniť riaditeľovi školy spravidla do troch dní od termínu konania skúšky. Ak ho riaditeľ školy ospravedlní, žiaka nemožno klasifikovať. Žiak súčasne predloží aj žiadosť o konanie skúšky v náhradnom termíne. Ak žiak svoju neúčasť na maturitnej skúške neospravedlní alebo ak jeho ospravedlnenie nebude uznané, posudzuje sa, akoby dňom nasledujúcim po termíne konania skúšky štúdium zanechal. To neplatí, ak ide o maturitnú skúšku z predmetu, na ktorý sa žiak dobrovoľne prihlásil.