Francúzsky jazyk

Predmet vedie žiakov k tomu, aby základné komunikačné spôsobilosti a personálne vzťahy budovali na základe tolerancie, aby získali a osvojili si teoretické vedomosti a zručnosti v predmete francúzsky jazyk, aby tieto mohli využiť aj v občianskom živote, hlavne komunikačné schopnosti.

Predmet francúzsky jazyk je veľmi úzko prepojený s predmetom spoločenská komunikácia, etika, dejepis, náuka o spoločnosti a geografia takmer vo všetkých jeho tematických celkoch.

K významným prvkom vo výchovno-vzdelávacom procese predmetu francúzsky jazyk patria aj jazykové prezentácie a cvičenia, pre ktoré má škola vytvorené dobré materiálno-technické a priestorové vybavenie. Využitie počítačov a internetu tiež prestavuje možnosti simulácie cvičení.

Hodnotenie žiakov bude založené na kritériách hodnotenia v každom vzdelávacom výstupe. Klasifikácia bude vychádzať z pravidiel hodnotenia tohto školského vzdelávacieho programu. Použijú sa adekvátne metódy a prostriedky hodnotenia.

Výučba bude prebiehať v odbornej jazykovej učebni a bežnej triede.