Manažment

Predmet Manažment patrí medzi voliteľné predmety v sústave odborných predmetov. Študenti si ho volia vo štvrtom ročníku. Jeho základným poslaním je oboznámiť žiakov s náplňou manažérskej práce, pochopiť rozdiel medzi manažérskou prácou, ktorá je založená na princípe osobného prístupu k zamestnancom, čím vytvára možnosti efektívneho využitia pracovných schopností a skúsenosti zamestnancov v súlade s ich osobnými predstavami a cieľmi zamestnávateľa.

V priebehu štúdia tohto predmetu sa žiaci postupne oboznámia s náplňou manažérskej práce, s vlastnosťami, ktoré charakterizujú dobrého manažéra, so základnými úlohami manažéra, s činiteľmi ovplyvňujúcimi úspešnosť manažérskej práce a samotného podnikania, s manažérskymi funkciami, s personálnymi činnosťami, s metódami ako organizovať riadiacu prácu manažéra, s prípravou na obchodné rokovania nielen v slovenskom jazyku ale aj v cudzom jazyku a s modernými metódami manažmentu.

Predmet je prakticky zameraný. Na vyučovaní je vytvorený aj priestor prizvať úspešných manažérov a podnikateľov.